BİLGİ ETH 3K$

derrickrose

Forum365 Üyesi
1 May 2021
563
111
0
LA
Bir ralli başladığından beri birçok önemli isim ve analist Ethereum’un ilk hedefinin 3.000 dolar olduğunu dile getiriyordu. Her ne kadar piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) yavaş hareket etmiş olsa da sağlam adımlarla beklenen hedef bugün geldi.

Ethereum Artık 3.000 Dolar​

Yazının yayına hazırlandığı sırada 3.046 dolar olan Ethereum’un 3.060 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Aslında eTH grafiğine bakıldığında analistlere göre tam olarak sağlıklı bir yükseliş yaşandığı ve bu yükselişin temellerinin sağlam olduğu ifade ediliyor.

eth.PNG

Bunlara ek olarak bu artış ile Ethereum piyasa değeri açısından The Walt Disney Company ve Bank of America gibi kurumları geride bırakmış Yazının kaleme alındığı an itibari ile ETH’un piyasa değerinin 352,6 milyar dolar olduğunu ifade edebiliriz.

Bu yükseliş, şu an için her ne kadar mümkün olmasa da Ethereum’un Bitcoin’i (BTC) geçebileceği ve sıralamada ilk sıraya yerleşebileceği iddialarının da yeniden gündeme gelmesine sebep oldu.

Ethereum Neden Yükseldi?​

Yapılan açıklamalara göre aslında Ethereum fiyatının yükselişinin arkasında birden fazla etken bulunuyor. İlk olarak kurumsal yatırımcıların ilgisi artıyor ve böylece on-chain aktivitelerde de artışlar görülüyor. Örneğin; haftanın başlarında Avrupa Yatırım Bankası, Goldman Sachs gibi bankacılık kuruluşlarıyla işbirliği içinde ve ETH Blockchain’i üzerinde 121 milyon dolar değerinde iki yıllık bir dijital tahvil çıkaracağını duyurdu.

Ayrıca bu artışın en büyük etkenlerinden biri de ETH 2.0 güncellemesi ve bu güncelleme ile ilgili yaşanan gelişmeler. Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen London hard fork’u sistem için oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Bunlara ek olarak Ethereum işlem ücretlerinin artması zaman zaman çok büyük tepkilere yol açıyor. Ancak şu anda ETH işlem ücretleri düşmüş durumda ve bu sebeple kullanıcıların ETH’a olan ilgisi de arttı.
 
Üst