Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurtdışından Nasıl Ürün Alırım
#1
Yurt dışından ürün almak ilk kez alışveriş yapacak olanlar için biraz tedirginlik yaratsa da; ithalgetir.com gibi güvenilir siteler olduğu müddetçe biraz da olsa içiniz rahat davranabiliyorsunuz. Yurtdışından ürün almak uygun fiyata geldiği için artık daha çok tercih edilebilir hale geldi. Kalite, uygun fiyat, birden fazla model, renk ve benden seçimleri ile ürünlerimizi kolaylıkla satın alabiliriz.

Yurt dışından ürün satın alırken aklımızı meşgul eden endişeleri artık [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] gibi güvenilir siteler sayesinde giderebiliyoruz.

Peki nedir bu sorunlar ve nasıl çözümlenebilirler ?

Soru 1 - Yurtdışından alacağınız ürün gümrüğe takılacak mı ?

Cevap - Evet yurtdışında Türkiye'ye kargo gönderen herhangi bir siteden alışveriş yaptığınızda 40$ ve üzeri ürünler gümrüğe takılacaktır. 40$ üzerindeki alışverişlerinizde ise %20 vergi ile karşılaşmanız muhtemel bir durumdur. %20 lik vergi tutarını ödediğinizde ürünleriniz sorunsuz şekilde elinize ulaşıcaktır. Eğer vergisini ödemezseniz ürünler geldiği gibi geri gönderilecektir. Peki vergi ödemek suretiyle en fazla ne kadar turarında ürün alınabiliriz diye merak ediyorsanız 1400$ dolar bandını aşmamanızı tavsiye ederim. Vergisini ödediğiniz taktirde 1400$ a kadar yurt dışından problemsiz bir şekilde ürün alışverişi yapabilirsiniz. Bu konuda bir çok site müşterisini uyarmaz veya bulunduğunuz ülkenizin gümrük kurallarına riayet etmez iken İthalgetir.com gibi siteler bu durumu oldukça fazla ciddiye almakta ve genelde sorunsuzca ürünlerinizi sizlere ulaştırmaktadır.

Soru 2- Kargo ücreti ne kadar olur ?

Cevap - Yurtdışından satın alacağınız, üstelik Çin’den satın alacağınız ürünlerin kargo ücretleri varsa eğer; Türkiye'ye kapıya kadar gelmesi durumunda satın aldığınız ürünün ortalama 3 yada 4 katı kadar bir kargo bedeli ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. ithalgetir.com gibi güvenilir olan firmalarından satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde asla kargo ücreti ödemezsiniz. Alacağınız tüm ürünlerde ücretsiz kargo seçeneği bulunmaktadır.

Soru 3- Gelen ürünü beğenmezsem ne olur ?

Cevap- Eğer; yurtdışından ürün satın alıyorsanız kesinlikle güvenilir firmalardan satın almanız gerekmektedir. En önemlisi ya ürünü alacağınız ülkenin dilini çok iyi bilmeniz gerekiyor yada Türkiye’dede hizmet veren bilindik güvenilir firmalardan satın almanız gerekmektedir. Aksi takdirde yurtdışında satın aldığınız ürünler elinize ulaştığında istemediğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz ve geri iade durumunda kargo ücreti gözünüzü oldukça korkutacaktır. Tüm bunlara rağmen bir de iade ettiğiniz durumda, aldığınız ürünün ücretini geri alabileceğinizden emin misiniz ? Eğer ürününüzü İthalgetir.com vb. güvenilir sitelerden satın alıyorsanız, 30 gün koşulsuz şartsız geri iade hakkınızı kullanırken ücretinizi iade almanıza rağmen ürününde sizde hediye olarak kaldığı bir durumla karşılaşmanız oldukça olasıdır.

Soru- 4 Bir sorun ile karşılaştığınızda karşınızda ilgili bir muhatap bulunabilecek mi ?

Cevap- Yurtdışı firmalarından satın aldığınız ürünlerin kargo süreleri, ürünlerin renkleri, bedenleri, kaliteleri yada aklınıza takılan tüm sorunlar ile ilgili olarak bilgi alabilmeniz için, satın aldığınız ülkenin dilini bilmeniz gerekmektedir. Bir çok [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] sistesinin yardım bölümü bulunmakta, şayet dil bilmemekten dolayı sorun yaşabileceğinizi düşünüyorsanız [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] Google’ın ücretsiz hizmetinden yardım alabilirsiniz. Nitekim son yıllarda başta İthalgetir.com gibi siteler ana dilimizde ileşim imkanı sunmakta ve yardıma ihtiyacınız olduğunda doğru biçimde yönlendirme yapmaktalar.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi