Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siverek Haber
#1
Dünya ve Ülkemiz ile Siverek arasında bağ kuran [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] bir çok konuyu gündeme getirmektedir. Kurulduğu günden beri Siverek hakkında bir çok haber ve farklı alanlarda paylaşım yapan site son zamanlarda paylaşmış olduğu haberlerle bir çok alanda Sivereklilere destek olmuştur. içeriğinde bir çok bilinçli yazarın kaleme almış olduğu yazılar ve gündem haberleri ile halkı aydınlatan haber sitesinde Şanlıurfa hakkındaki haberler, yerel haberler, Siverek haberleri, sağlık alanı, ekonomi alanı, siyaset haberleri ve teknoloji hakkında bir çok bilgi bulabilirsiniz.

Şanlıurfa'nın Baş Tacı Siverek

Şanlıurfa iline ait on bir tane ilçe bulunmaktadır. Bunlar Birecik, Ceylanpınar, Akçakale, Bozova, Harran, Hilvan, Halfeti, Viranşehir, Suruç ve [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] ismi ile anılmaktadır. Şanlıurfa'nın Türkiye ve dünya tarafından bilinen ilçelerinden olan Siverek hem insanlarının sıcakkanlılığı hem doğal havasıyla bilinen bir ilçedir. Nüfusu ve coğrafik yapısı ile birlikte Türkiye'de 32 il arasında en büyük ilçe olan Siverek, kültür ve tarih açısından da bir çok şehirden daha önce gelmektedir.

Günümüzde Şanlıurfa'ya bağlı olan [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] bu şehrin merkezine 91 km uzaklıkta olup Diyarbakır ile arasında 84 km bulunmaktadır. Hilvan ile arasında 34 km varken Çermik ile arasındaki uzaklık 60 km uzaklıkta ve son olarak da Viranşehir ile arasında 86 km vardır. Adıyaman şehrinden Siverek'e Atatürk Baraj Gölü üzerinden feribotlar kullanılarak geçilebilmekteydi eskiden şimdi yeni yapılan Nissibi Köprüsü ile zahmetsiz ve kısa bir zamanda varılmaktadır.

Siverek'te Gezilip Görülecek Yerler

Şanlıurfa Siverek İlçesi Eski Tarihi Hanları, Cudi Paşa Hanı, Gümrük Hanı, Abdal Ağa Hamamı, Şeytan Küçesini, Hacı Yusuf Hanı, Cincikli Hamamı, Yer Altı Hamamı ve Yeni Meydanı ile ünlü bir ilçedir. Yıl içinde bir çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Siverek sınırlarında tarihi ve turistik gezilecek çok yer varken bu ilçede tatil temiz hava ve doğa yürüyüşleri ile çok daha güzel bir hal alır.

Eski Hükümet Konağı, Eski Gazi Paşa İlkokulu, Timurların Evleri, Ulucami, Gülabi Bey Camisi, Usta Yane'nin Tarihi İşçiliği İle Yapmış Olduğu Ve Siverek'i Temsil Etmekte Olan Hacı Pınar Çeşmesi, Asri Mezarlığı, Tarih Kokan Evleri, Musevi Mahallesi, Eski Tarihi Binaları, Eski Sebze Hali ve birçok kültür çeşitliliğini bir arada tutan lokantalarındaki leziz yemekleri ile Türkiye'de gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Şanlıurfa Siverek'te tatil veya tarihi ve turistik bir gezi yapmak istiyorsanız, Türkiye ve dünyanın her yerinden ulaşımı kolay olan bu ilçeye Şanlıurfa Gap havalimanından ulaşım sağlamanız mümkündür. Bir gezi veya tatilden beklemiş olduğunuz eğer kolay bir ulaşım, güler yüzlü ve şık bir karşılama ise dünyada ve ülkemizde tarih miraslarından bir çoğunu barındırmakta olan Siverek'te temiz oteller leziz yemeklerle uzun süreli tatillerinizi ve kısa süreli tatillerinizi geçirebilir ve bir çok gezi tatil keyfini bu ilçede yaşayabilirsiniz.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi