Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protez tırnak kullanımı
#1
resim

Protez tırnak nedir?

Bayanların çok tercih ettiği protez tırnak genellikle tırnakları geç uzayan ve şekil veremeyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] uygulaması gerçek tırnak üzerine birkaç kat koruyucu konularak uygulandığı için gerçek tırnağa zarar vermemektedir. İstenildiği zaman çıkarabilme özelliği bulunan bu uygulamanın ömrü yaklaşık 6 ay kadardır.

Protez tırnak kullanımı nasıldır?

Protez tırnak doğal bir görünüme sahiptir. Oje sürülebilir hatta ojenin kalıcılığı gerçek tırnağa nazaran daha fazla olmaktadır. Uzunluğu istenilen boyutta ayarlanabilmektedir. Dikkat edilecek nokta kimyasal maddeler ile temasından kaçınmaktır. Kimyasal temizleyiciyi ürünler kullanılacağı zaman mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

Protez tırnak kimler için uygundur?

-Tırnak yeme alışkanlığı olanlar ve bundan vazgeçmek isteyen kişiler

-Tırnak yapısı kırılgan olan kişiler

-Tırnak uzatmak için vakti olmayan bayanlar

Protez tırnak uygulaması kimler için uygun değildir?

Tırnak ya da ellerde bulaşıcı hastalık olan kişilerin protez tırnak yaptırması uygun değildir. Fakat hastalık bittikten sonra yapılmasında bir sakınca yoktur.

Protez tırnak uygulaması nasıl yapılmaktadır?

[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] uygulaması yaptıracak kişilere ilk etapta tırnak uçlarına doğru takma tırnak yerleştirilmektedir. Takma tırnak takıldıktan sonra gerçek tırnağın uzunluğu ölçüsünde törpülenmektedir. Yükseklik farkı ortadan kaldırılarak eşitlik sağlanmaktadır. Daha sonra akrilik ve jel uygulaması yapılır. Akrilik uygulaması tırnak yüzeyini pürüzlü hale getireceğinden tekrar törpü işlemi yapılır. En son aşamada ise oje sürülüp işlem tamamlanmaktadır. Protez tırnak yapıldıktan sonra 1 ay içinde tekrar yenilenmesi gerekmektedir.

Protez tırnak nasıl çıkarılmaktadır?

Belli bir süre sonra protez tırnakları hoşuna gitmeyen ya da sıkılan bayanlar olabilir. Bu durumda protez tırnak uygulaması yapılan yerde çıkarma işlemi yapılmaktadır. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra gerçek tırnakta olan incelme zamanla kaybolacaktır. Evde çıkarma işlemi çok zor olacaktır. Çünkü bu işlemler için kullanılan özel sıvı ürünler mevcuttur. Evde çıkarmaya çalışmak farklı sorunlara yol açabilir. Bu nedenle protez tırnak çıkarma işlemi mutlaka uzman tarafından yapılmalıdır.

Protez tırnak uygulaması tırnaklara bakımlı, sağlıklı ve kusursuz bir görünüm kazandırmaktadır. Kullanım ömrünün de uzunluğu nedeniyle bayanlar tarafından cazip hale gelmiştir. Pek çok çalışan kadın vakit yetersizliği nedeniyle tırnaklarını uzatıp bakım yapamamaktadır. Bu uygulama sayesinde yaklaşık 6 aylık süre ile bakımlı tırnaklar korunabilmektedir.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi