Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobilyalarınızı ve İkinci El Eşyalarınızı Koruyun
#1
Mobilyalarınızı ve İkinci El Eşyalarınızı Koruyun
 
Kış sezonu ve evinizde çok fazla açık mobilya varsa endişelenmeniz için bir sezondur. Kış sezonunda dış mekan mobilyalarınızın bakımında size yardımcı olacak bazı kolay ipuçları.
 
Bir Plan Yapın
Tüm dış mekan mobilyalarınızı saklamak için yeterli alanınız var mı? Hangi seçilmiş mobilya içerisine yerleştirilmelidir? Başkalarını nasıl saklayabilirim? Bütün bunları önceden önceden planlamalısın. Düzgün bir plan olmadan, işleri berbat edebilirsin!. [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] bu konuda ayrıca daha hassas olmalıdırlar. Kullandıkları mobilyaların diğer mobilyalara nazaran biraz daha çabuk deforme olacağını varsayarsak.
 
Branda içine sarın
 
İçinizde yer yoksa, mobilyalarınızı bir tente veya diğer suya dayanıklı bahçe mobilyaları kaplayabilir ve dışarıda yerleştirebilirsiniz. Fakat Branda'nın kuru ve temiz olduğundan emin olmak önemlidir. Ayrıca su ya da nem girerse bile havayı sirküle etmek için bir boşluk kalacak ve kendiliğinden kuruyacak şekilde bir su dökme direği ile sarın. Böylece yosun ve küf oluşumundan kurtuluruz. Rüzgarlı koşullarla baş edebilecek kaliteli kapakları kullandığınızdan da emin olmalısınız. Sarmak üzere branda arayışı içine girdiğiniz vakit bu brandaları ilgili yerlerden ve bir de eşya işiyle uğraşan merkezler arasında yer alan [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]’den temin edebilirsiniz.
 
Islak yüzeylerden kaçının
 
Bahçe yeşillikleriniz kışın ıslanacaktır. Çimlerin üzerine herhangi bir mobilyayı yerleştirdiyseniz, kuru bir yüzeye kaydırın. Aksi takdirde, mobilyalar kırılganlaşır ve kullanırken parçalanabileceği bir tehlike söz konusudur.
 
Mastik uygulayın
 
Ahşap mobilyalar kullanıyorsanız kış mevsiminde nemden koruyacak şekilde dolgu macunu kullanabilirsiniz.
 
Onları kapalı tutun
 
Açık bahçe sandalyelerinize yastık veya örtü yerleştirdiyseniz, kapalı alana alın. Neme maruz kalırsa, bu tür bir bez malzemesi kalıpları ve küfleri yetiştirebileceği için onu dışa koyacak kadar akıllı değildir.
 
Metal mobilya
 
Metal mobilya boyalı ise, kıştan önce yeniden boyamalısınız. Boya, bir ölçüde kışın mobilyaları koruyabilir. Ancak daha fazla paslanma ihtimali olduğu için, tüm tur açık metal mobilyaları kapalı yerlerde saklanması önerilir.
 
Bahçe Şemsiyeleri
 
Şemsiyeleri bir süngerle nazikçe temizleyin ve içinde saklayın. Rüzgarlı soğuk atmosfer şemsiye için uygun değildir.
 
Garajınızı ayarlayın
 
Garajınızı temizleyin. Atın veya istenmeyen şeyleri yakın. Dış mekan mobilyalarınızda depolamak için yer açmak zorunda olduğunuzdan onları düzgün bir şekilde düzenleyin. Burada alanı yönetmek çok önemlidir. Ayrıca, muhafaza etmeden önce dış mekan mobilyalarınızı temizlemeniz gerekir. Islak ise kalıplar ve küfler ona zarar verebilir. Tüm bunlara rağmen mobilyalarınızı saklama konusunda zahmet yaşıyor iseniz [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] firmalarına başvurabilirsiniz.
 
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi