Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lösemiyi Tanıyalım Ve Bilgilenelim
#1
Lösemi Nedir?
Lösemi beyaz kan anlamına geldiği yunanca kelimelerden türemiştir. Kan ve kemik iliği kanseri olarak tanımlayabiliriz. Diğerlerinin aksine tümör üretmeyip anormal beyaz kan hücresi üretimi yapar. Lösemili bir hasta da beyaz kan hücreleri olgunlaşmamış yahut çok normal değildir. Bu hücreler biriktikçe diğer kan hücrelerinin üretimini etkiler ve buna müdahale eder. Bunun sonucunda çok az alyuvar oksijen taşıyabilir ve çok az akyuvar enfeksiyonlarla mücadele edebilir. Bunun sonucu da insan sağlığı için son derece kritiktir. Löseminin ana tipleri genel olarak lenfositik ve miyeloid olarak ikiye ayrılır. Bunlarda kendi içlerinde akut ve kronik olarak ikiye ayrılırlar. Akut hızlı ilerler, kronik yavaş ilerler. 
Lösemi’nin Tanısını Koyabilmek Ve Erken Teşhis
Lösemi de erken teşhis gerçekten çok önemlidir. Bu yüzden [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] eksiksiz bilinmeli ve buna göre davranılmalıdır. Sizlere yardımcı olabilmek adına sitemiz de bu belirtileri paylaşıyoruz ve bilgilendirmeye çalışıyoruz. Ortak ve en sık görülen belirtiler ise şunlardır; sık enfeksiyon, ateş, soğuk algınlığı, titreme, iştahsızlık, karın ağrısı, şişmiş lenf düğümleri, halsizlik ve kemik ağrıları olarak özetlenebilir. 
Lösemi’nin En Büyük İlacı
Tabi ki de bütün hastalıkların en büyük ilacı moralinizi yüksek tutmanızdır. Buna destek olarak sitemiz de bulunan [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] okuyabilir, dinleyebilirsiniz. Kendinizi diri tutup, moralinizi bozmamalısınız. Tedavinizden faydalanmak için moralinizi düzgün tutun. Sitemizde sizlere sunduğumuz atlatılmış [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] ile moralinizi düzeltin ve yenemeyeceğiniz hiçbir şeyin olmadığını hatırlayın. Kendinize ve sevdiklerinize inanın.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi