Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kombime Elektririk gelmiyor, ne yapmalıyım?
#1
Site:[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
İlgili kişi: Ahmet Tan

Açıklama:
Kombilerin en önemli sistemlerinden birisi ise elektrik sistemidir. Kombinin su ve gaz gibi önemli tesisatlarından birisi olan elektrik tesisatı olmadan kombinin çalışması elbette mümkün değildir. Kışın gelmesi ile bazı arızalar kombilerde baş göstermeye başladı. Kimi tüketici ısıtmama veya ses probleminden bahsetse de, kimi tüketici kombilerinin hiçbir tepki vermemesinden veya elektriği görmemesinden şikayet etmekte. Kombiler, günümüzün akıllı teknolojisi ile üretilmiş olan cihazlar olup, arıza anında güvenlik ve tedbir amacıyla kendini komple kapatabilmektedir. Elektrik gibi önemli bir tesisatta oluşabilecek hasar veya arızalarda, kombilerde etkilenebilmekte ve çalışmamazlık gibi durumlarla tüketicinin canını sıkabilirler. Bugün X olarak bu makalemizde kombiye elektiriğin gitmemesi ve kombinin elektriği görmeme sebeplerini tartışarak, çözüm yollarını siz değerli okuyucularımıza sunacağız.

Kombiye neden elektrik gitmez?

Uzun süreli kullanılmayan kombiler, tekrar kullanılmak istendiğinde, kullanıcının unutkanlığına bağlı olarak elektrik ve diğer tesisatların vanasının açılmaması sebebiyle kombiye elektrik gitmez.
Evde elektirik var, ancak kombide elektrik yoksa, lütfen kombi şalterinin açık olup olmadığını kontrol edin. Kombinizin altında ya da yanında bulunan şalteri kaldırarak, kombinizin çalışıp çalışmadığına bakın.
Evde elektrik var ve kombi şalteri açık ise, bu durumda arızadan şüphelenilebilir.
Sigorta bağlantılarında bir problem olabilir.
Kombi giriş kablosunu kontrol ediniz.
Kombi kartında bir problem olabilir.
Elektrik olmasına rağmen, kombide hiç ışık yok ise, arıza elektronik kartta(kombi beyninde) olabilir.
Elektronik kart arızası kombinin hiç çalışmamasına neden olacağı için, yetkili servis tarafından değiştirilmesi gereken bir parçadır. Yetkili servis müdahalesi ile kısa sürede çözümlenen kombiye elektrik gitmemesinin ardından, yetkili servis kombinizi çalışır durumda teslim edecektir.

Konu hakkında detaylı bilgi için [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] yazımızı takip edebilirsiniz.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi