Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iso 9001 Belgesi Fiyatı
#1
Iso 9001 Belgesi Fiyatı

Üretim sektöründe veya hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir firma için kurulacak kalite yönetim sisteminde ihtiyaç duyulan koşulların ortaya konup, belirlenmesi, bu işleyişin denetlenip belgelenmesi durumu İSO 9001 belgesinin temelini oluşturmaktadır. Kısaca faaliyet gösteren bir işletme ilk faaliyetinden müşteriye ulaşıp, son faaliyetine kadar iş süreçlerinin kalitesini belgelendirmek isteyebilir. İşte alacağı bu belge İSO 9001 olmaktadır.

Kimler Bu Belgeye İhtiyaç Duyar?

İşlerini büyütmek isteyen KOBİ'ler, bulundukları sektörde farklılık yaratmak ve kurumsallaşma hedefi olan işletmeler bu belgeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bir firmanın sahip olduğu tüm departmanlarda belirli bir kalite standardını yakalayamaması ve bu departmanlardaki performans düşüşü firma karlılığını da olumsuz etkiler. Bu yüzden İSO 9001 standartlarında faaliyet göstermek önemlidir.

İSO 9001 Fiyatı ne kadardır?

[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.], her işletmeye göre değişkenlik göstermektir. Verilen bu belgenin fiyatı firmanın sektörüne, bulunduğu yere personel sayısına, yaptığı işin niteliği gibi özelliklere göre değişmektedir. Ortalama bir KOBİ için [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] 1000$-1500$ dolar arası bir maliyeti olmaktadır.

İSO Belgesi Nasıl Alınır

Bu belgeyi alabilmek için firma kendi bünyesinde bir personel istihdam edebilir, çalışanlara gerekli eğitimleri verebilir. Fakat bu durum oldukça maliyetli ve uzun süren bir süreç olacaktır. Bundan dolayı bu işte uzmanlaşmış bir danışmanlık firması ile anlaşmak çok daha mantıklı bir çözümdür. Bir danışmanlık firması ile anlaşılması durumunda daha düşük maliyetle, hedeflediğiniz kaliteye daha kısa sürede ulaşılmış olunmaktadır.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi