Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burun Eti Ameliyatı
#1
Hem Nefes Alma Sorunlarınızı Hemde Burun Şekil Bozukluklarını Giderebilirsiniz!

Yüz ifadesini etkileyen bir organ olan burun, kemik ve kıkırdaktan oluşan yapısı ile işlevsel bir organdır. Estetik olarak burun kemeri, burun deliği, burun boyu ve burun ucu ile ilgili var olan şekil bozuklukları ve sorunlar kapalı burun estetiği ameliyatı ile giderilmekte, aynı zamanda nefes alamama sorununa da çözüm getirilmektedir.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı ile Nefes Alma Problemlerimi de Giderebilir miyim?

Kapalı burun estetiği ameliyatı izsiz ve son derece kısa sürede yapılan bir operasyondur. Burun deliklerinden girilerek açılan kesiler yardımı ile sorunlu bölgeye ulaşılır ve başta estetik olarak şekil bozuklukları olmak üzere nefes almayı zorlaştıran burun eğriliği ve burun eti sıkıntıları da son bulur.

Deviasyon ne demek? Deviasyon burunda septum kısmındaki eğriliktir. Doğuştan olabildiği gibi sonradan kaza, çarpma veya düşme gibi nedenlerle oluşabilir. Burun içyapısı olan septumun eğri olması rahat nefes almaya engeldir. Deviasyon ameliyatı olanlar burun içyapı eğriliğinden kurtuldukları anda rahat nefes almaya başlamaktadır.

Nefes alma problemlerinin bir diğer nedeni de burun etinin büyümesi ve nefes almayı engeller hale gelmesidir. Konka bülloza olarak tanımlanan burun boşluğunda bulunan burun etinin büyümesi rahat uyuyamama, uyku apnesi, kalitesi uyku, nefes alamama gibi sorunlarla kendini belli eder. Konka hipertrofisi ameliyatı sonrası hasta rahat bir nefes alır ve yaşam kalitesi oldukça yükselir.

Deviasyon (Burun İçi Kıkırdak ve Kemik Eğriliği) Nedir?

Deviasyon yani burun içi kıkırdak ve kemik eğriliği her zaman dışarıdan görünen bir durum değildir. Eğriliğin derecesine göre dışarıdan belli olur veya olmaz. Burnun ortasında yer alan kemik ve kıkırdaklar doğuştan veya sonradan farklı nedenlerle eğri duruyorsa bu durum sadece estetik bir sorun olmaktan ötedir.

Burnun sağına veya soluna doğru görülen yamukluk ciddi bir nefes alamama sorunudur. Kaliteli bir uykunun yerini dinlenme anlamında hiçbir şey tutamaz. Kaliteli uyku içinse rahat nefes alabilmek gerekir. Eğrilik hava yolu pasajını tıkadığı için hasta rahat nefes alamaz. Burun içi kıkırdak ve kemik eğriliği düzeltildiğinde ise akciğerlere daha kaliteli bir hava geçişi sağlanır.

Deviasyon ameliyatı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri deviasyon ameliyatı sonrası burun şekli değişir mi konusudur. Görüntü olarak bariz bir eğrilik yoksa ameliyat sonrası burun şekli değişmeyecektir. Kaza, darbe ve kırılma gibi şiddetli bir dış etki nedeni ile oluşan kemik ve kıkırdak eğriliği ameliyat sonrası düzeleceğinden burun şekli de daha düzgün görünmeye başlar.

Deviasyon (Burun İçi Kıkırdak ve Kemik Eğriliği) Nasıl Giderilir?

Burun içi kıkırdak ve kemik eğriliğini gideren deviasyon ameliyatı sonrası eğrilik düzeltildiğinden hava geçişi çok daha rahat olur ve hasta artık daha rahat nefes alır. Burun kemiği gelişiminin tamamlandığı 20'li yaşlardan sonra yapılan deviasyon ameliyatı için, deviasyon ameliyatı kaç saat sürer diye merak edenlere ortalama 2 saat diyebiliriz.

Kemik ve kıkırdak yamukluğunun genel anestezi altında yapılan bir ameliyatla düzeltilmesi ile sonuç 0 başarılı olup hastanın nefes alamama sorunu tamamen ortadan kaldırılır. İşinin ehli uzmanlar tarafından ameliyathane ortamında yapılması gereken [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] kişiye, doktora ve hastaneye göre değişiklik gösterir.

Ameliyat öncesi detaylı bir muayeneden geçirilen hastanın ameliyata engel herhangi bir hastalığının olup olmadığı tespit edilir ve kesin çözüm sunan bir operasyon sonucu hasta 3-4 gün içinde günlük aktivitelerine döner.

Konka Hipertrofisi (Burun Eti Büyümesi) Nedir?

Burun eti (konka) her iki burun boşluğunda üçer adet bulunur. Solunan havanın temizlenmesini sağlayan burun etleri yaz kış solunan havayı toz ve mikroplardan arınarak akciğerlere temiz bir şekilde gönderir. Alerjik reaksiyonlar sonucu, sigara içenlerde, sinüzit, burun iltihabı veya burun kemiği eğriliğinde büyüyebilir. Burun eti belirtileri başında rahat nefes alamama gelir.

Burun tıkanıklığı, ağızdan nefes almak, rahat uyuyamama gibi belirtilerle kendini gösterir. Konka hipertrofisi belirtileri görüldüğünde mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Burun eti zararları rahat nefes alamama ve bunun sonucu yaşam kalitesinin olumsuz etkilenmesidir. Yeterince oksijen alamayan akciğerlere vücuda da yeterli oksijen dağıtamaz. Sonuçta yeterli oksijen alamayan vücut dinlenemez.

Yapılan muayene sonucu hemen teşhis konulan konka hipertrofisi, zamanında müdahale edilmezse kişiye oldukça zor anlar yaşatmakta olup en kısa sürede uzman bir doktora gidip muayene olmak gerekir. Burun etinden şüpheleniyor ve nefes almakta zorlanıyorsanız sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Konka Hipertrofisi (Burun Eti Büyümesi) Nasıl Giderilir?

Burun eti büyümesinin giderilmesi için ilk akla gelen ilaçla burun eti küçültme yöntemdir. Bu şekilde burun etinin küçülmesini beklemek uzun zaman alır. İlaç tedavisi ile sonuç alınamadığı durumlarda konka ameliyatı devreye girer. Konka ameliyatı sonrası alınan burun eti sayesinde hasta nefes alamama sorunundan kurtulur.

Ortalama 2 saat süren bir operasyon olan konka ameliyatı, burun eti ameliyatı ne kadar sürer diye merak edenler için kısa bir operasyon diyebiliriz. [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] hastadan hastaya ve doktordan doktora değişmektedir. Burun eti ameliyatı fiyatları 2018 için kliniğimizi arayabilir, muayene olarak ameliyat günü için randevu alabilirsiniz.

Burun eti ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler burnun şiddetle temizlenmemesidir. 4-8 haftada tam iyileşme sağlanacağından, bu süre zarfında burun nazikçe temizlenmelidir. Burun eti ameliyatı sonrası iyileşme oldukça hızlı olup, fazla sıcaktan ve şiddetli burun temizliğinden kaçınılmalıdır.

Deviasyon & Konka Ameliyatı Kapalı Burun Estetiği ile Birlikte Yapılabilir mi?

Genel anestezi altında yapılan deviasyon ameliyatı ile birlikte aynı seansta konka ameliyatı da yapılmaktadır. Burun eti ameliyatı lazerle yine genel anestezi altında orta ve ileri derecede burun etlerinin küçültülmesinde kullanılmaktadır. Tampon gerektirmeyen bir uygulama olup hasta aynı gün evine gönderilir.

Yüksek deneyim ve uzmanlık gerektiren deviasyon ve konka ameliyatı, teşhis ve tedavi için tecrübeli uzmanlarla çalışan kliniğimizin sürekli yaptığı operasyonlar olup her zaman başvurabileceğiniz kliniğimizde en uygun burun eti ameliyatı fiyatları ve deviasyon fiyatları verilmektedir. Birçok sebepten büyüyen burun etinin yaşam kalitenizi düşürmesine izin vermeyin. Hemen kliniğimize başvurarak kısa sürede sağlığınıza kavuşun.

İlaçla sonuç alamadığınız konka (burun eti)ve rahatsız olduğunuz deviasyon (burun içi kıkırdak ve kemik eğriliği) sorunları için her zaman teknolojik cihazları ve uzmanları ile hizmete hazır olan kliniğimize müracaat edebilir, detaylı bir muayeneden sonra yaptıracağınız operasyonla burnunuzdan rahat nefes alır hale gelerek sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi