Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara Dershaneleri https://www.ankaradershaneleri.gen.tr/
#1
BUTİK DERSHANE NEDİR
            Butik dershane nedir butik dershane 12 kişilik sınıflarda öğrencilere ders veren dershanedir. Okullar olması gerekenden çok kalabalık oldukları için öğrenciler derslerde yeteri kadar eğitim alamamaktadır. Okullarda sınıflar 30 kişi civarındadır. Bu sayının altına pek düşmemektedirler. Bu kadar çok öğrencinin olduğu kalabalık sınıflarda ders anlatımı ancak öğretmen tarafından yapılmaktadır. Öğrenciler kendileri ifade etme imkanı bulamamaktadırlar. Öğretmen konuları anlatır sunumunu yapar, öğrencilere birkaç soru çözer. Ancak bütün öğrencilerin pratik yapma, soru çözme imkanı pek mümkün değildir. Durum böyle olunca öğrenciler konuyla ilgili yeteri kadar soru soramamaktadır. Derse aktif katılamadıkları zaman konuyu anlayamazlar. Konunun iyi anlaşılabilmesi için yaparak yaşayarak öğrenmek gerekir.
            Butik dershane nedir öğrencilerin daha yüz yüze eğitim alma imkanı sağlayan dershanecilik anlayışıdır. En fazla 12 kişilik sınıflarla öğrencilerle daha yakından ilgilenme imkanı sağlanır. Yapılandırmacı eğitim anlayışıyla öğrenci merkezli eğitim verilmektedir. Web sitemizden bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz: [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] Öğrencinin bir konuyu anlayabilmesi için yaparak yaşayarak öğrenmesi gerekir. Bizim eğitim sistemimizde okullarda bu durum pek mümkün değildir. Sınıfların aşırı kalabalık olması sebebiyle öğrencilerin kendilerini ifade edilmeleri, soru sormaları biraz zorlaşmaktadır. Bildiğimiz konuları öğrencilere anlatabildiğimiz ölçüde iyi anlaşılabiliriz. Bazen konuları çok iyi bilmemize rağmen karşıdaki insana iyi bir şekilde anlatamayız. Önemli olan bizim iyi anlatabilmemiz değil karşıdakinin iyi anlamasıdır.
            Eğitmen olan öğretmenlerimiz konuları iyi bir şekilde anlatmalıdır. İnsanlar pek çok zeka alanına sahiptir. Bütün öğrencilerin tek seferde anlatınca konuları anlaması beklenemez. Öğrenciler için öğretmenlerin konuları defalarca anlatması bile yeterli olmayabilir. Birçok farklı yöntem ve teknik vardır. Düz anlatımın yanında bu yöntem ve teknikler konular anlatılmalıdır. Butik dershane nedir öğrencilere farklı yöntem ve tekniklerle konuları anlatan dershanedir. Öğrenciler okullarda kalabalık sınıflarda kendilerini doğru düzgün ifade edemedikleri için dershane seçerken butik dershaneleri tercih etmektedirler. Kızılay’da çoğu dershane çok kalabalıktır ve pek çok öğrencisi vardır. Öğrenci sayısı arttıkça öğrencilerle ilgilenme durumu pek de kolay olmamaktadır. Bu sebeple dershane tercihi yaparken daha az sayıda öğrencinin olduğu butik dershaneler tercih edilmelidir. Çünkü okullardaki kalabalık içinde kaybolan öğrenciler dershaneleri daha iyi eğitim almak için tercih etmektedirler. Dershanelerde okullar gibi kalabalık olduğu zaman öğrenci için pek çok da avantajlı olmuyor. Hak edilen düzgün eğitimi almak ve daha yakından ilgilenilmesi için öğrencilerin ve velilerin butik dershaneleri tercih etmek gerekir.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi